Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun İlişkileri Koordinatörlüğü

Mezun adayı öğrencilerimiz ile buluştuk (Gelibolu MYO)

4 Mayıs Cuma günü Gelibolu'da mezuniyet aşamasındaki öğrencilerimiz ile Kariyer Planları ve Mezuniyet Sonrası İş Hayatı ile ilgili söyleşi gerçekleştirdik.

"Eğitim Sonrası İş Hayatı" temalı söyleşi turumuz kapsamında Gelibolu Meslek Yüksekokulumuzdaydık.

Bu söyleşimizde bizlere, okulumuzdan 15 sene önce mezun olmuş 4 kıymetli mezunumuz da eşlik etti.

Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz, kendilerinden yıllar önce aynı sıraları paylaşmış olan mezun abileri ve ablalarından, hem onların kendi kariyer serüvenlerini ve deneyimlediklerini dinlediler; hem de kendilerini mezuniyet sonrasında nasıl bir iş ortamı beklediği üzerine keyifli ve verimli bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun İlişkileri Koordinatörlüğümüzün de tanıtıldığı etkinlikte, üniversitelerin önemli bir paydaşı olan öğrencilerin hem eğitim aldıkları üniversite hem de birbirleri ile iletişimlerini devam ettirmelerinin ne denli önemli olduğunu değerlendirildi. Bu konuda ziyaretimize gelen mezunlarımızın da önerileri alındı.

Etkinlik, mezun öğrencilerimize yaptığımız sürpriz sınav ile son buldu.

Katılımları için okulumuz öğretim üyeleri ve öğrencilerimize, ayrıca bizleri kırmayarak eşlik eden mezunlarımız Gaye Durukan, Nurcan Karakoç, Hasan Dalgıç ve Erhan Çağşırcı'ya çok teşekkür ediyoruz.